Aaig-tilmeldte 2016

DM cross-duathlon Langesø, søndag den 6.3. 
Jes Chr. Wilhelmsen - 3:10:3:10:3
Betina Nissen - 3:10:3:10:3
Keld Dam Hansen - 3:10:3:10:3

Wings for life, Århus, søndag den 8.5.
Andreas H. Nielsen - løb fra mållinjen
Nine Vig Nielsen - løb fra mållinjen

Agerskov triathlon, torsdag den 12.5.
Bente Bloch - 400:18:4,6

KMD Odense, lørdag den 21.5.
Bente Bloch - 400:18:4

Challenge Salou, Spanien, søndag den 29.5.
Palle Ulrik Nielsen - halv

Wasserstadt Triathlon, Hannover-Limmer, Tyskland lørdag den 4.6. (Klubtur)
A
ndreas H. Nielsen - sprint
Nine Vig Nielsen - sprint
Petra Vig Jørgensen - sprint

Wasserstadt Triathlon, Hannover-Limmer, Tyskland søndag den 5.6. (Klubtur)
Lars Christiansen - halv
Keld Dam Hansen - halv
Kumar Kandasamy - halv
Per Huusman - halv
Bethina Nissen - halv
Jacob Nørgaard - halv
Jes Christian Wilhelmsen - halv

Dan B. Nielsen - ironmann
Silvia Sørensen - ironmann

Xterra Århus, søndag den 12.6.
Bethina Nissen - 700:30MTB:10
Palle Ulrik Nielsen - 700:30MTB.10

Jels Triathlon, lørdag den 18.6.
Bjarne Boesen - halv
Mathias SK - halv
Mikkel MB - halv

Dania Bikes Triathlon, Rødekro søndag den 26.6.

Petra Vig Jørgensen - sprint
K
im Meyer - sprint
Arne Matthiesen - sprint
Bethina Nissen - sprint
Palle Ulrik Nielsen - sprint
Jan Nissen - sprint
Dennis Sørensen - sprint
Jesper Kjærgaard - sprint

Dan B. Nielsen - olympisk
Jørn Bie - olympisk
Stig Vendelboe Jensen - olympisk
Willi Hilbig - olympisk
Keld Dam Hansen - olympisk
Lars Christiansen - olympisk

Ironmann European Championship, Frankfurt, Tyskland, søndag den 3.7.
Per Hussmann - Ironmann

Ålborg Triathlon, lørdag den 9.7.
B
ethina Nissen - kvart

Jan Nissen - halv

Challenge Fredericia, lørdag den 6.8.
Thomas Walther-Johansen - kvart 

Aabenraa Triathlon søndag den 7.8.       
Bethina Nissen - sprint
Petra Vig Jørgensen - sprint
Nine Vig Nielsen - sprint
Mette Fallesen - sprint
Sofie Rønne Hartvig - sprint
Helle Lykke Kristoffersen - sprin
Bente Bloch - sprint
Andreas H. Nielsen - sprint
Christian Matthiesen - sprint
Lars Gram Skjønnemann - sprint
Martin Egtved - sprint
Morten Dahl - sprint
Palle Ulrik Nielsen - sprint
Ulrik Frederiksen - sprint
Willi Hilbig - sprint 
Allan Grauholm - sprint
Jesper Kjærgaard - sprint
Jørn Lindholm Mikkelsen - sprint
Kim Meyer - sprint
Arne Ankersen - sprint
Ruddi Christensen

Bo Kristensen - olympisk
Claus Andersen - olympisk
Flemming Husted - olympisk
Henrik Husted Bang - olympisk
Lars Christiansen - olympisk
Jørgen Bie - olympisk
Jan Nissen - olympisk
Keld Dam Hansen - olympisk

Susanne G Skjønnemann - stafet olympisk (svømning)

KMD Ironman, Copenhagen, søndag den 21.8.   
Mathias SK - ironman
Mikkel MB - ironman

Alssundmann, Sønderborg, søndag den 28.8.
Bethina Nissen - halv
Jan Nissen - halv 
Thomas Walther-Johansen - halv
Kumar Kandasamy - halv

Xterra Vestkysten, Blåvand, søndag den 28.8.
Palle Ulrik Nielsen - 700:30MTB:10

Berlin Marathon, Tyskland, søndag den 25.9.
Palle Ulrik Nielsen - marathon