Resultatliste - Samlet
Nålestævne 260514, Aabenraa mandag den 26. maj 2014
Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 4 Smilla Rasmussen 2007 AabenraaIG 40m 600m Bo Ku 1314
8,64s (320) Ikke udført 2,60m (509) 9,19m (109) 3,61m (485) Guld
2 55 Kirstine Lorenzen 2007 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1292
8,26s (368) 2,40m (436) 8,79m (95) 3,64m (488) Guld
3 57 Maya Marcussen 2007 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1208
8,72s (310) 2,40m (436) 17,23m (394) 3,39m (462) Guld
4 13 Mathilde Møller 2008 AabenraaIG 40m Bo Ku 906
9,50s (212) 2,30m (400) 10,27m (148) 2,35m (294) Sølv
5 9 Paula Franziska Pedersen 2008 AabenraaIG 40m Bo Ku 898
9,13s (259) 2,00m (300) 6,57m (17) 2,54m (339) Sølv
6 56 Camilla Ebbesen 2007 Hammelev atletik 40m Bo Ku 880
10,13s (134) 2,00m (300) 10,58m (159) 3,24m (446) Sølv
7 68 Didde Sofie Meldgaard 2007 AabenraaIG 40m Bo Ku 815
9,57s (204) 1,90m (267) 7,24m (40) 2,56m (344) Sølv
8 51 Maja Kristiansen 2008 Hammelev atletik 40m Bo Ku 714
10,11s (136) 2,05m (317) 6,30m (7) 2,21m (261) Bronze
9 50 Laura Markussen 2008 Hammelev atletik 40m Bo Ku 669
Ikke udført 1,80m (233) Disket 3,14m (436) Bronze
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 28 Line Marcussen 2006 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1556
7,66s (541) 2,90m (617) 12,11m (213) 2,79m (398) Guld
2 27 Henriette Horn 2006 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1459
8,23s (371) 2,70m (545) 13,42m (259) 4,16m (543) Sølv
3 67 Anne Line Meldgaard 2006 AabenraaIG 40m Bo Ku 1429
8,28s (365) 2,60m (509) 17,14m (391) 4,28m (555) Sølv
4 1 Karoline Nissen 2006 AabenraaIG 40m 600m Bo Ku 1231
8,65s (319) 2.38,3 (308) 2,50m (472) 12,65m (232) 3,18m (440) Sølv
5 31 Line Kirchner 2006 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1228
8,40s (350) 2,50m (472) 10,00m (138) 2,86m (406) Sølv
6 29 Johanne Klindt 2006 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1135
8,28s (365) 2,40m (436) 9,90m (135) 2,52m (334) Bronze
7 30 Mia Jessen 2006 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1109
9,10s (262) 2,30m (400) 13,25m (253) 3,25m (447) Bronze
8 24 Johanne Bentin Riis 2006 AabenraaIG 40m Bo Ku 1074
8,67s (316) 2,60m (509) 13,08m (247) 2,16m (249) Bronze
9 65 Louise Jensen 2006 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1050
9,12s (260) 2,15m (350) 10,63m (160) 3,18m (440) Bronze
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 21 Amina Otour 2005 AabenraaIG 40m Bo Ku 2065
7,27s (703) 1,02m (767) 3,02m (660) 24,55m (566) 4,66m (595) Super!!
2 42 Emma Larsen 2005 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1926
7,42s (640) 0,90m (604) 3,18m (718) 15,53m (334) 4,40m (568) Guld
3 5 Anne Sofie Bech Michelsen 2005 AabenraaIG 40m 600m Ku 1817
7,72s (516) 2.20,0 (531) 3,23m (736) 4,23m (550) Guld
4 8 Viktoria Liebing Brunø 2005 AabenraaIG 40m Bo Ku 1645
8,04s (395) 0,90m (604) 3,00m (653) 24,54m (565) 4,68m (597) Sølv
5 41 Cecilie Foder 2005 Hammelev atletik 40m 600m Bo Ku 1407
8,09s (389) 2.42,9 (277) 2,65m (527) 21,35m (491) 3,56m (480) Sølv
6 39 Anna Klintø 2005 Hammelev atletik 40m 600m Bo Ku 1380
8,57s (329) 2.46,8 (250) 2,60m (509) 22,56m (519) 4,15m (542) Sølv
7 38 Sophie Kirchner 2005 Hammelev atletik 40m 600m Bo Ku 1353
8,15s (381) 2.36,5 (321) 0,85m (536) 2,72m (552) 9,77m (130) 2,99m (420) Sølv
8 40 Ida Kristiansen 2005 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1131
8,85s (294) 2,35m (418) 13,18m (251) 2,98m (419) Bronze
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 48 Maria Kristensen 2004 Hammelev atletik 60m Bo Ku 1676
11,11s (427) 3,03m (664) 20,75m (478) 4,56m (585) Sølv
2 49 Silje Petersen 2004 Hammelev atletik 60m 600m Bo Ku 981
13,90s (160) 3.06,9 (111) 2,10m (333) 13,51m (262) 3,64m (488) Ingen
3 63 Julie Schultz Langhede 2004 AabenraaIG 60m Bo Ku 0
Ikke udført Afbud Afbud Ikke udført Ingen
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 34 Laura Klintø 2003 Hammelev atletik 60m 600m Bo Ku 1915
11,16s (412) 2.31,4 (356) 3,24m (740) 32,40m (747) 6,26m (763) Sølv
2 35 Sofie Petersen 2003 Hammelev atletik 60m Bo Ku 1429
11,89s (339) 2,75m (563) 13,52m (263) 4,01m (527) Bronze
3 66 Julie Fogtmann 2003 Hammelev atletik 60m 600m Bo Ku 1246
11,69s (356) 2.40,6 (292) 2,32m (407) 16,16m (356) 3,59m (483) Ingen
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 10 Charlotte Andresen 2002 AabenraaIG 80m Ku 2697
12,56s (822) 3,90m (979) 7,53m (896) Sølv
2 14 Dina Gylling 2002 AabenraaIG 80m Ku Sp 2039
13,77s (511) 1,10m (876) 3,40m (798) 5,20m (652) Ej mødt Bronze
3 2 Mie Christensen 2002 AabenraaIG 80m Tr Bo Sp 1568
15,28s (326) 3,15m (707) 6,14m (615) 20,86m (480) 10,58m (535) Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 59 Mie Mikkelsen 2001 AabenraaIG 80m Bo 3271
11,46s (1106) 1,35m (1216) 4,22m (1094) 41,11m (949) Guld
2 15 Marie Lunding Nielsen 2001 AabenraaIG 80m Bo 1773
14,12s (421) 3,60m (870) 20,94m (482) Ingen
3 70 Melisa Vahidi 2001 AabenraaIG 80m Ku 1612
14,73s (363) 3,10m (689) 4,32m (560) Ingen
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 16 Lise Lotte Jepsen 2000 AabenraaIG 100m Tr Ku Sp 3665
15,06s (1038) 1,45m (1352) 3,88m (971) 9,63m (1275) 8,84m (1034) 23,19m (891) Guld
2 22 Elisabeth Auning 2000 AabenraaIG 100m 800m Ku Sp 3424
14,55s (1172) 2.53,3 (1057) 1,30m (1148) 4,15m (1069) 9,51m (1104) 26,13m (974) Guld
3 20 Celina Kulby 1999 AabenraaIG 100m Ku Sp 3380
14,43s (1203) 4,10m (1051) 9,72m (1126) 20,11m (804) Guld
4 17 Mille Marie Gydesen 2000 AabenraaIG 100m 800m Tr Ku 3114
14,70s (1132) 3.01,2 (915) 3,85m (961) 8,29m (1021) 7,98m (944) Sølv
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 54 Mikkel Håkonsen 2007 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1392
7,70s (441) 3,03m (498) 19,91m (283) 4,72m (453) Guld
2 52 Mikkel Petersen 2007 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1172
7,96s (379) 2,55m (357) 16,12m (188) 4,56m (436) Guld
3 53 Max Høper 2007 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1110
8,81s (270) 2,50m (343) 21,51m (323) 5,16m (497) Guld
4 26 Hjalte Birkelund 2007 AabenraaIG 40m 600m Bo 494
8,97s (249) Ikke udført 1,80m (143) 12,69m (102) Bronze
5 69 Mads Peder Meldgaard 2007 AabenraaIG 40m Ku 242
11,92s (0) Ikke udført 3,21m (242) Badge
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 32 Viktor Frederiksen 2006 Hammelev atletik 40m 600m Bo Ku 1281
7,74s (425) 2.25,0 (364) 2,85m (445) 14,91m (158) 4,31m (411) Sølv
2 33 Daniel Iversen 2006 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1185
8,51s (308) 2,80m (430) 22,83m (356) 4,66m (447) Bronze
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 44 Oliver Fabrin 2005 Hammelev atletik 40m 600m Bo Ku 1918
7,06s (707) 2.13,0 (575) 0,95m (400) 3,38m (603) 33,61m (608) 5,49m (531) Guld
2 25 Magne Birkelund 2005 AabenraaIG 40m Bo Ku 1638
7,64s (466) 3,17m (540) 34,66m (632) 5,87m (569) Sølv
3 64 Aksel Schlodder 2005 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1519
7,17s (661) 3,26m (567) Disket 3,52m (291) Sølv
4 43 Troels Hansen 2005 Hammelev atletik 40m Bo Ku 1218
8,13s (357) 3,03m (498) 17,60m (225) 3,97m (363) Bronze
5 45 Victor Laursen 2005 Hammelev atletik 40m Bo 976
8,28s (338) 2,70m (400) 18,12m (238) Badge
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 58 Marius Mikkelsen 2004 AabenraaIG 60m 600m Bo 2178
9,60s (803) 2.02,3 (842) 4,04m (800) 30,51m (536) Guld
2 47 Aksel Iversen 2004 Hammelev atletik 60m Bo Ku 1696
10,94s (417) 1,05m (517) 3,35m (594) 34,16m (620) 7,02m (685) Sølv
3 46 Karl Emil Frederiksen 2004 Hammelev atletik 60m Bo Ku 1556
10,96s (412) 0,95m (400) 3,25m (564) 32,42m (580) 4,98m (479) Bronze
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 37 Rasmus Markussen 2003 Hammelev atletik 60m Bo Ku 2673
8,92s (999) 1,35m (869) 4,40m (907) Ikke udført 7,83m (767) Super!!
2 36 Lasse Horn 2003 Hammelev atletik 60m 600m Bo Ku 2376
10,19s (633) 2.02,6 (835) 1,30m (810) 4,00m (788) Ikke udført 7,47m (731) Guld
3 7 Rasmus Ilsø 2003 AabenraaIG 60m Ku 2215
10,27s (610) 1,25m (752) 8,68m (853) Guld
4 18 Frederik Gydesen 2003 AabenraaIG 60m 600m Bo Ku 2118
10,09s (662) 2.03,4 (815) 3,58m (662) Ikke udført 6,58m (641) Sølv
5 23 Jacob Auning 2003 AabenraaIG 60m 600m Ku 2038
10,20s (631) 2.04,4 (790) 1,15m (634) 6,31m (614) Sølv
6 6 Søren Bentin Riis 2003 AabenraaIG 60m 600m Bo 1848
10,81s (455) 2.07,1 (722) 3,20m (549) 32,29m (577) Sølv
7 19 Jacob Riis Petersen 2003 AabenraaIG 60m Ku 1643
10,69s (489) 3,20m (549) 6,23m (605) Bronze
8 60 Oscar Thorndal Thomsen 2003 AabenraaIG 800m 0
Ikke udført Ingen
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 12 Tobias Andresen 2002 AabenraaIG 80m Tr Bo Sp 2007
13,48s (551) 3,76m (716) 8,45m (710) 34,34m (624) 24,41m (740) Bronze
2 3 Georg Rasmussen 2002 AabenraaIG 80m Tr Bo 1790
13,13s (636) 3,90m (758) 8,01m (640) 24,45m (396) Bronze
3 0 Andreas Clausen 2002 AabenraaIG 80m Ku 1721
12,27s (844) 4,30m (877) Ikke udført Bronze
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
Mænd 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 62 Jacob Barsø 2000 AabenraaIG 100m Sp 2513
14,54s (1026) 4,04m (800) 22,02m (687) Bronze
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 fredag den 30. maj 2014 klokken 11:26