Resultatliste - 40 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 39   Johanne Grue 2009 Ballum 0 0,0 8,9 s 258
2 38   Sophie Frisk 2009 Ballum 0 0,0 9,0 s 245
3 54   Astrid Tygesen 2010 Hammelev 0 0,0 9,1 s 232
3 28   Gry Koch-Hørlyck 2010 Aaig 0 0,0 9,1 s 232
5 55   Anna Louise Frederiksen 2010 Hammelev 0 0,0 10,1 s 108

Resultatliste - 40 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 60   Laura Markussen 2008 Hammelev 0 0,0 7,3 s 591
2 40   Bitten Lausen 2008 Ballum 0 0,0 7,5 s 508
3 61   Smilla Traneskov 2008 Hammelev 0 0,0 8,0 s 370
3 30   Lucie Hempel 2008 Aaig 0 0,0 8,0 s 370
5 63   Lina Homilius 2008 Hammelev 0 0,0 8,2 s 345
5 62   Diana Hundevadt 2008 Hammelev 0 0,0 8,2 s 345

Resultatliste - 40 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 18   Smilla Rasmussen 2007 Aaig 0 0,0 6,8 s 798
2 66   Kirstine Lorenzen 2007 Hammelev 0 0,0 7,0 s 715
3 98   Camilla Thystrup 2007 HIF 0 0,0 7,2 s 632
4 43   Isabell Frisk 2007 Ballum 0 0,0 7,3 s 591
5 67   Camilla Ebbesen 2007 Hammelev 0 0,0 8,1 s 358

Resultatliste - 40 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 58   Mikkel Lorenzen 2009 Hammelev 0 0,0 7,2 s 549
2 57   Asger Christensen 2009 Hammelev 0 0,0 7,3 s 508
3 56   Malthe Håkonsson 2010 Hammelev 0 0,0 7,6 s 395
4 59   Tobias Vestergaard 2009 Hammelev 0 0,0 7,9 s 356
5 100   Andreas Thystrup 2010 HIF 0 0,0 8,9 s 227
6 99   Victor Lagoni Bock 2009 HIF 0 0,0 9,4 s 163
7 37   Victor Simonsen 2010 Ballum 0 0,0 10,3 s 46

Resultatliste - 40 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 65   Hjalte Jørgensen 2008 Hammelev 0 0,0 7,1 s 591
2 64   Mathias Møller 2008 Hammelev 0 0,0 8,0 s 343
3 11   Kristian Lausten 2008 Gråsten IG 0 0,0 8,4 s 292
4 41   Sean Kieffer Eichner 2008 Ballum 0 0,0 9,0 s 214

Resultatliste - 40 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 68   Mikkel Håkonsson 2007 Hammelev 0 0,0 6,6 s 798
2 80   Villads Gram Hansen 2007 Vidar 0 0,0 7,0 s 632
3 97   Karl Meier 2007 HIF 0 0,0 7,4 s 466
4 83   Laurids Madsen 2007 Vidar 0 0,0 8,0 s 343
5 52   Malthe Andersen 2007 Øster Højst 0 0,0 8,1 s 330
6 51   Jonas Schæfer 2007 Øster Højst 0 0,0 8,4 s 292

Resultatliste - 60 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 74   Laura Jørgensen 2006 Hammelev 0 0,0 9,4 s 865
2 1   Astrid Auning 2006 Gråsten IG 0 0,0 9,7 s 776
3 69   Line Markussen 2006 Hammelev 0 0,0 10,0 s 686
4 93   Laura Kildevang Rosenlund 2006 HIF 0 0,0 10,3 s 597
5 73   Line Kirchner 2006 Hammelev 0 0,0 10,4 s 567
5 2   Hanne Johansen 2006 Gråsten IG 0 0,0 10,4 s 567
5 70   Henriette Horn 2006 Hammelev 0 0,0 10,4 s 567
8 53   Mie Jørgensen 2006 Øster Højst 0 0,0 10,5 s 537
8 94   Victoria Winterskov Schütze 2006 HIF 0 0,0 10,5 s 537
10 71   Johanne Klindt 2006 Hammelev 0 0,0 10,8 s 448
11 5   Signe Magaard 2006 Gråsten IG 0 0,0 11,0 s 396
11 72   Mia Jessen 2006 Hammelev 0 0,0 11,0 s 396
13 4   Karen Lausten 2006 Gråsten IG 0 0,0 11,2 s 379
14 3   Johanna Jørgensen 2006 Gråsten IG 0 0,0 11,3 s 370
15 33   Amalie Ida Johanssen 2006 Aaig 0 0,0 11,5 s 352
16 6   Agnete Moesgaard Lei 2006 Gråsten IG 0 0,0 11,6 s 343

Resultatliste - 60 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 90   Lærke Aggesen 2005 HIF 0 0,0 9,2 s 925
2 91   Camilla Colstrup 2005 HIF 0 0,0 9,6 s 806
3 15   Melanie Rasmussen 2005 Aaig 0 0,0 10,0 s 686
3 14   Anne Sofie Michelsen 2005 Aaig 0 0,0 10,0 s 686
5 76   Sophie Kirchner 2005 Hammelev 0 0,0 10,4 s 567
5 25   Silja Gylling Kristiansen 2005 Aaig 0 0,0 10,4 s 567
5 7   Ida Piil Dupont 2005 Gråsten IG 0 0,0 10,4 s 567
8 32   Tilde Christiansen 2005 Aaig 0 0,0 10,7 s 478
9 44   Liane Hessler Filtenborg 2005 Ballum 0 0,0 10,9 s 418
10 92   Tilde Johanne Christiansen 2005 HIF 0 0,0 11,1 s 388

Resultatliste - 60 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 75   Victor Frederiksen 2006 Hammelev 0 0,0 9,8 s 677
2 96   Jacob Nørgaard Jepsen 2006 HIF 0 0,0 11,4 s 342
3 95   David Hansen-Hobolth 2006 HIF 0 0,0 11,9 s 296

Resultatliste - 60 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 36   Magne Birkelund 2005 Aaig 0 0,0 10,5 s 475
2 45   Yannik Hansen 2005 Ballum 0 0,0 10,8 s 396

Resultatliste - 80 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 87   Marta Schack Wedege 2004 HIF 0 0,0 11,4 s 1059
2 24   Annabelle Svensson 2004 Aaig 0 0,0 11,9 s 931
3 89   Mette Roslev Jeppesen 2004 HIF 0 0,0 12,1 s 879
4 19   Kristine Grevsen 2004 Aaig 0 0,0 12,3 s 828
5 88   Aja Fogh Jensen 2004 HIF 0 0,0 12,5 s 776
6 9   Frederikke Lindenskov 2004 Gråsten IG 0 0,0 13,8 s 441
7 8   Santhavi Karunanithy 2004 Gråsten IG 0 0,0 14,4 s 370

Resultatliste - 80 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 23   Victoria Niebuhr 2003 Aaig 0 0,0 11,1 s 1137
2 48   Fraya Hesler Filtenborg 2003 Ballum 0 0,0 11,2 s 1111
3 20   Solveig Mærsk Johansen 2003 Aaig 0 0,0 11,4 s 1059
4 10   Vaishmi Pankayamathan 2003 Gråsten IG 0 0,0 12,0 s 905
5 86   Julie Kildevang Rosenlund 2003 HIF 0 0,0 12,9 s 673
5 47   Kirstine Knudsen 2003 Ballum 0 0,0 12,9 s 673
7 85   Sofie Cathrine Larsen 2003 HIF 0 0,0 Ikke udført -

Resultatliste - 80 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 29   Marius Mikkelsen 2004 Aaig 0 0,0 11,4 s 997
2 27   Mads K. Nielsen 2004 Aaig 0 0,0 12,7 s 682
3 82   Mads Aunfelt 2004 Vidar 0 0,0 13,4 s 512

Resultatliste - 80 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 78   Sune Hansen 2003 Vidar 0 0,0 11,4 s 997
2 101   Lasse Horn 2003 Aaig 0 0,0 11,7 s 925
3 84   Matin Shakeel 2003 Vidar 0 0,0 13,4 s 512

Resultatliste - 100 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 31   Freja W. Jensen 2001 Aaig 0 0,0 14,8 s 1043
2 35   Cecilie Cathrine Johanssen 2002 Aaig 0 0,0 15,5 s 860
3 21   Sofie Clausen 2002 Aaig 0 0,0 Ikke udført -

Resultatliste - 100 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 77   Nilan Ganeswaran 2002 Vidar 0 0,0 12,1 s 1524
2 12   Nikolaj Nørring 2001 Gråsten IG 0 0,0 12,2 s 1502
3 81   Sebastian Svelmøe Timm 2001 Vidar 0 0,0 12,6 s 1411
4 79   Jacob Lott 2001 Vidar 0 0,0 Afbud -

Resultatliste - 600 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 39   Johanne Grue 2009 Ballum 0 0,0 2.55,2 192
2 38   Sophie Frisk 2009 Ballum 0 0,0 3.15,7 50

Resultatliste - 600 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 62   Diana Hundevadt 2008 Hammelev 0 0,0 2.37,5 314
2 40   Bitten Lausen 2008 Ballum 0 0,0 2.40,6 292
3 30   Lucie Hempel 2008 Aaig 0 0,0 2.46,3 253
4 42   Clara Simonsen 2008 Ballum 0 0,0 Ikke udført -

Resultatliste - 600 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 18   Smilla Rasmussen 2007 Aaig 0 0,0 2.22,8 458
2 98   Camilla Thystrup 2007 HIF 0 0,0 2.23,3 444
3 43   Isabell Frisk 2007 Ballum 0 0,0 2.24,2 421
4 66   Kirstine Lorenzen 2007 Hammelev 0 0,0 2.38,9 304

Resultatliste - 600 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 58   Mikkel Lorenzen 2009 Hammelev 0 0,0 2.37,0 279
2 100   Andreas Thystrup 2010 HIF 0 0,0 2.53,5 161

Resultatliste - 600 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 41   Sean Kieffer Eichner 2008 Ballum 0 0,0 3.04,8 80

Resultatliste - 600 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 80   Villads Gram Hansen 2007 Vidar 0 0,0 2.18,3 442
2 68   Mikkel Håkonsson 2007 Hammelev 0 0,0 2.21,6 389
3 52   Malthe Andersen 2007 Øster Højst 0 0,0 2.22,7 381

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 2   Hanne Johansen 2006 Gråsten IG 0 0,0 3.02,0 901
2 73   Line Kirchner 2006 Hammelev 0 0,0 3.19,8 583
3 5   Signe Magaard 2006 Gråsten IG 0 0,0 3.23,9 509
4 72   Mia Jessen 2006 Hammelev 0 0,0 3.26,6 461

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 91   Camilla Colstrup 2005 HIF 0 0,0 2.40,5 1286
2 7   Ida Piil Dupont 2005 Gråsten IG 0 0,0 3.08,4 787
3 25   Silja Gylling Kristiansen 2005 Aaig 0 0,0 3.28,7 423
4 44   Liane Hessler Filtenborg 2005 Ballum 0 0,0 Ikke udført -
4 32   Tilde Christiansen 2005 Aaig 0 0,0 Ikke udført -
4 15   Melanie Rasmussen 2005 Aaig 0 0,0 Ikke udført -

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 19   Kristine Grevsen 2004 Aaig 0 0,0 3.03,8 869

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 20   Solveig Mærsk Johansen 2003 Aaig 0 0,0 2.38,1 1329
2 49   Tine Bucka Johanning 2003 Øster Højst 0 0,0 2.59,0 955
3 47   Kirstine Knudsen 2003 Ballum 0 0,0 3.00,7 924
4 86   Julie Kildevang Rosenlund 2003 HIF 0 0,0 3.07,9 795

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 21   Sofie Clausen 2002 Aaig 0 0,0 Ikke udført -

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 75   Victor Frederiksen 2006 Hammelev 0 0,0 3.10,7 443
2 96   Jacob Nørgaard Jepsen 2006 HIF 0 0,0 3.27,9 324
3 95   David Hansen-Hobolth 2006 HIF 0 0,0 3.28,2 322

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 46   Simon Frisk Kristensen 2005 Ballum 0 0,0 3.00,6 632

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 102   Milan Axelgaard 2004 HIF 0 0,0 2.44,1 940

Resultatliste - 800 m
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 84   Matin Shakeel 2003 Vidar 0 0,0 Ikke udført -

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 69   Line Markussen 2006 Hammelev 0 1,15 m 944
2 4   Karen Lausten 2006 Gråsten IG 0 1,10 m 876
3 1   Astrid Auning 2006 Gråsten IG 0 1,05 m 808
4 93   Laura Kildevang Rosenlund 2006 HIF 0 1,05 m 808
5 72   Mia Jessen 2006 Hammelev 0 1,00 m 740
6 94   Victoria Winterskov Schütze 2006 HIF 0 0,95 m 672
7 17   Karoline Nissen 2006 Aaig 0 0,90 m 604

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 90   Lærke Aggesen 2005 HIF 0 1,34 m 1202
2 91   Camilla Colstrup 2005 HIF 0 1,28 m 1121
3 14   Anne Sofie Michelsen 2005 Aaig 0 1,10 m 876
4 44   Liane Hessler Filtenborg 2005 Ballum 0 1,10 m 876
5 92   Tilde Johanne Christiansen 2005 HIF 0 1,00 m 740

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 89   Mette Roslev Jeppesen 2004 HIF 0 1,20 m 1012

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 48   Fraya Hesler Filtenborg 2003 Ballum 0 1,34 m 1202
2 23   Victoria Niebuhr 2003 Aaig 0 1,31 m 1162
3 86   Julie Kildevang Rosenlund 2003 HIF 0 1,28 m 1121
4 49   Tine Bucka Johanning 2003 Øster Højst 0 1,25 m 1080

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 35   Cecilie Cathrine Johanssen 2002 Aaig 0 1,20 m 1012
2 21   Sofie Clausen 2002 Aaig 0 Ikke udført -

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 96   Jacob Nørgaard Jepsen 2006 HIF 0 1,10 m 576
2 95   David Hansen-Hobolth 2006 HIF 0 1,00 m 459
3 75   Victor Frederiksen 2006 Hammelev 0 0,95 m 400

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 46   Simon Frisk Kristensen 2005 Ballum 0 1,05 m 517
2 45   Yannik Hansen 2005 Ballum 0 0,90 m 356

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 27   Mads K. Nielsen 2004 Aaig 0 1,25 m 752

Resultatliste - Højdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 16   Lukas Søvang 2003 Aaig 0 1,48 m 1021
2 101   Lasse Horn 2003 Aaig 0 1,35 m 869

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 28   Gry Koch-Hørlyck 2010 Aaig 0 0,0 2,60 m 509
2 39   Johanne Grue 2009 Ballum 0 0,0 2,30 m 400
3 38   Sophie Frisk 2009 Ballum 0 0,0 2,18 m 360
4 55   Anna Louise Frederiksen 2010 Hammelev 0 0,0 2,02 m 307
5 54   Astrid Tygesen 2010 Hammelev 0 0,0 1,94 m 280

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 30   Lucie Hempel 2008 Aaig 0 0,0 3,12 m 697
2 40   Bitten Lausen 2008 Ballum 0 0,0 3,11 m 693
3 60   Laura Markussen 2008 Hammelev 0 0,0 2,90 m 617
4 63   Lina Homilius 2008 Hammelev 0 0,0 2,88 m 610
5 42   Clara Simonsen 2008 Ballum 0 0,0 2,72 m 552
6 61   Smilla Traneskov 2008 Hammelev 0 0,0 2,40 m 436
7 62   Diana Hundevadt 2008 Hammelev 0 0,0 2,30 m 400

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 18   Smilla Rasmussen 2007 Aaig 0 0,0 3,52 m 841
2 98   Camilla Thystrup 2007 HIF 0 0,0 3,36 m 783
3 66   Kirstine Lorenzen 2007 Hammelev 0 0,0 3,30 m 762
4 43   Isabell Frisk 2007 Ballum 0 0,0 3,08 m 682
5 67   Camilla Ebbesen 2007 Hammelev 0 0,0 2,62 m 516

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 1   Astrid Auning 2006 Gråsten IG 0 0,0 3,97 m 1004
2 74   Laura Jørgensen 2006 Hammelev 0 0,0 3,72 m 914
3 70   Henriette Horn 2006 Hammelev 0 0,0 3,60 m 870
4 93   Laura Kildevang Rosenlund 2006 HIF 0 0,0 3,44 m 812
5 69   Line Markussen 2006 Hammelev 0 0,0 3,32 m 769
6 94   Victoria Winterskov Schütze 2006 HIF 0 0,0 3,32 m 769
7 4   Karen Lausten 2006 Gråsten IG 0 0,0 3,26 m 747
8 13   Anne Line Meldgaard 2006 Aaig 0 0,0 3,24 m 740
9 2   Hanne Johansen 2006 Gråsten IG 0 0,0 3,16 m 711
10 17   Karoline Nissen 2006 Aaig 0 0,0 3,11 m 693
11 73   Line Kirchner 2006 Hammelev 0 0,0 3,08 m 682
12 71   Johanne Klindt 2006 Hammelev 0 0,0 3,08 m 682
13 53   Mie Jørgensen 2006 Øster Højst 0 0,0 3,05 m 671
14 72   Mia Jessen 2006 Hammelev 0 0,0 3,03 m 664
15 3   Johanna Jørgensen 2006 Gråsten IG 0 0,0 3,02 m 660
16 5   Signe Magaard 2006 Gråsten IG 0 0,0 3,00 m 653
17 6   Agnete Moesgaard Lei 2006 Gråsten IG 0 0,0 2,95 m 635
18 33   Amalie Ida Johanssen 2006 Aaig 0 0,0 2,78 m 574

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 14   Anne Sofie Michelsen 2005 Aaig 0 0,0 4,28 m 1116
2 90   Lærke Aggesen 2005 HIF 0 0,0 4,24 m 1102
3 91   Camilla Colstrup 2005 HIF 0 0,0 4,18 m 1080
4 15   Melanie Rasmussen 2005 Aaig 0 0,0 3,80 m 943
5 25   Silja Gylling Kristiansen 2005 Aaig 0 0,0 3,70 m 906
6 7   Ida Piil Dupont 2005 Gråsten IG 0 0,0 3,40 m 798
7 32   Tilde Christiansen 2005 Aaig 0 0,0 3,26 m 747
8 76   Sophie Kirchner 2005 Hammelev 0 0,0 3,18 m 718
9 92   Tilde Johanne Christiansen 2005 HIF 0 0,0 2,88 m 610

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 24   Annabelle Svensson 2004 Aaig 0 0,0 4,12 m 1058
2 87   Marta Schack Wedege 2004 HIF 0 0,0 4,06 m 1037
3 89   Mette Roslev Jeppesen 2004 HIF 0 0,0 4,05 m 1033
4 88   Aja Fogh Jensen 2004 HIF 0 0,0 3,72 m 914
5 19   Kristine Grevsen 2004 Aaig 0 0,0 3,68 m 899
6 8   Santhavi Karunanithy 2004 Gråsten IG 0 0,0 3,46 m 820
7 9   Frederikke Lindenskov 2004 Gråsten IG 0 0,0 3,42 m 805

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 20   Solveig Mærsk Johansen 2003 Aaig 0 0,0 4,54 m 1210
2 48   Fraya Hesler Filtenborg 2003 Ballum 0 0,0 4,22 m 1094
3 23   Victoria Niebuhr 2003 Aaig 0 0,0 4,17 m 1076
4 10   Vaishmi Pankayamathan 2003 Gråsten IG 0 0,0 3,72 m 914
5 86   Julie Kildevang Rosenlund 2003 HIF 0 0,0 3,68 m 899
6 47   Kirstine Knudsen 2003 Ballum 0 0,0 3,60 m 870
7 85   Sofie Cathrine Larsen 2003 HIF 0 0,0 3,38 m 791

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 31   Freja W. Jensen 2001 Aaig 0 0,0 3,74 m 921
2 35   Cecilie Cathrine Johanssen 2002 Aaig 0 0,0 3,48 m 827

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 59   Tobias Vestergaard 2009 Hammelev 0 0,0 2,89 m 457
2 56   Malthe Håkonsson 2010 Hammelev 0 0,0 2,85 m 445
3 57   Asger Christensen 2009 Hammelev 0 0,0 2,84 m 442
4 58   Mikkel Lorenzen 2009 Hammelev 0 0,0 2,76 m 418
5 100   Andreas Thystrup 2010 HIF 0 0,0 2,30 m 286
6 99   Victor Lagoni Bock 2009 HIF 0 0,0 2,18 m 251
7 37   Victor Simonsen 2010 Ballum 0 0,0 2,01 m 203

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 65   Hjalte Jørgensen 2008 Hammelev 0 0,0 3,30 m 579
2 64   Mathias Møller 2008 Hammelev 0 0,0 3,00 m 489
3 11   Kristian Lausten 2008 Gråsten IG 0 0,0 2,72 m 406
4 41   Sean Kieffer Eichner 2008 Ballum 0 0,0 2,08 m 223

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 68   Mikkel Håkonsson 2007 Hammelev 0 0,0 3,67 m 689
2 97   Karl Meier 2007 HIF 0 0,0 3,24 m 561
3 80   Villads Gram Hansen 2007 Vidar 0 0,0 3,22 m 555
4 52   Malthe Andersen 2007 Øster Højst 0 0,0 2,72 m 406
5 83   Laurids Madsen 2007 Vidar 0 0,0 2,58 m 366

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 75   Victor Frederiksen 2006 Hammelev 0 0,0 3,63 m 677
2 96   Jacob Nørgaard Jepsen 2006 HIF 0 0,0 3,18 m 543
3 95   David Hansen-Hobolth 2006 HIF 0 0,0 2,90 m 460

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 36   Magne Birkelund 2005 Aaig 0 0,0 3,40 m 609
2 46   Simon Frisk Kristensen 2005 Ballum 0 0,0 3,22 m 555
3 45   Yannik Hansen 2005 Ballum 0 0,0 3,05 m 504

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 29   Marius Mikkelsen 2004 Aaig 0 0,0 4,20 m 847
2 27   Mads K. Nielsen 2004 Aaig 0 0,0 3,98 m 782

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 101   Lasse Horn 2003 Aaig 0 0,0 4,52 m 943
2 78   Sune Hansen 2003 Vidar 0 0,0 4,20 m 847
3 84   Matin Shakeel 2003 Vidar 0 0,0 3,18 m 543

Resultatliste - Længdespring
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1 81   Sebastian Svelmøe Timm 2001 Vidar 0 0,0 5,05 m 1101
2 12   Nikolaj Nørring 2001 Gråsten IG 0 0,0 4,95 m 1071
3 77   Nilan Ganeswaran 2002 Vidar 0 0,0 4,80 m 1026
4 50   Rasmus Schæfer 2002 Øster Højst 0 0,0 3,06 m 507

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 54   Astrid Tygesen 2010 Hammelev 0 9,33 m 114
2 39   Johanne Grue 2009 Ballum 0 6,95 m 30
3 28   Gry Koch-Hørlyck 2010 Aaig 0 6,54 m 16
4 38   Sophie Frisk 2009 Ballum 0 6,19 m 3
5 55   Anna Louise Frederiksen 2010 Hammelev 0 4,78 m 0

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 30   Lucie Hempel 2008 Aaig 0 21,27 m 490
2 60   Laura Markussen 2008 Hammelev 0 17,92 m 412
3 40   Bitten Lausen 2008 Ballum 0 14,65 m 303
4 42   Clara Simonsen 2008 Ballum 0 14,09 m 283
5 63   Lina Homilius 2008 Hammelev 0 13,95 m 278
6 61   Smilla Traneskov 2008 Hammelev 0 13,22 m 252
7 62   Diana Hundevadt 2008 Hammelev 0 13,06 m 246

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 67   Camilla Ebbesen 2007 Hammelev 0 18,72 m 431
2 66   Kirstine Lorenzen 2007 Hammelev 0 18,33 m 422
3 98   Camilla Thystrup 2007 HIF 0 16,98 m 385
4 43   Isabell Frisk 2007 Ballum 0 14,28 m 290

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 74   Laura Jørgensen 2006 Hammelev 0 29,21 m 673
2 53   Mie Jørgensen 2006 Øster Højst 0 26,33 m 607
3 72   Mia Jessen 2006 Hammelev 0 24,78 m 571
4 3   Johanna Jørgensen 2006 Gråsten IG 0 24,65 m 568
5 69   Line Markussen 2006 Hammelev 0 22,72 m 523
6 70   Henriette Horn 2006 Hammelev 0 22,68 m 522
7 13   Anne Line Meldgaard 2006 Aaig 0 22,07 m 508
8 71   Johanne Klindt 2006 Hammelev 0 20,44 m 470
9 6   Agnete Moesgaard Lei 2006 Gråsten IG 0 20,04 m 461
10 17   Karoline Nissen 2006 Aaig 0 15,67 m 339
11 33   Amalie Ida Johanssen 2006 Aaig 0 15,19 m 322
12 73   Line Kirchner 2006 Hammelev 0 14,56 m 299

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 91   Camilla Colstrup 2005 HIF 0 38,22 m 882
2 90   Lærke Aggesen 2005 HIF 0 29,56 m 681
3 14   Anne Sofie Michelsen 2005 Aaig 0 29,21 m 673
4 44   Liane Hessler Filtenborg 2005 Ballum 0 23,93 m 551
5 76   Sophie Kirchner 2005 Hammelev 0 18,95 m 436
6 25   Silja Gylling Kristiansen 2005 Aaig 0 17,58 m 404
7 7   Ida Piil Dupont 2005 Gråsten IG 0 13,86 m 275

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 56   Malthe Håkonsson 2010 Hammelev 0 27,00 m 455
2 57   Asger Christensen 2009 Hammelev 0 24,75 m 403
3 59   Tobias Vestergaard 2009 Hammelev 0 20,51 m 298
4 58   Mikkel Lorenzen 2009 Hammelev 0 19,94 m 284
5 99   Victor Lagoni Bock 2009 HIF 0 13,22 m 116
6 37   Victor Simonsen 2010 Ballum 0 9,45 m 21
7 100   Andreas Thystrup 2010 HIF 0 8,65 m 1

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 65   Hjalte Jørgensen 2008 Hammelev 0 27,85 m 475
2 64   Mathias Møller 2008 Hammelev 0 26,59 m 446
3 11   Kristian Lausten 2008 Gråsten IG 0 13,97 m 134
4 41   Sean Kieffer Eichner 2008 Ballum 0 9,30 m 18

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 97   Karl Meier 2007 HIF 0 36,12 m 665
2 51   Jonas Schæfer 2007 Øster Højst 0 34,44 m 627
3 68   Mikkel Håkonsson 2007 Hammelev 0 29,40 m 511
4 80   Villads Gram Hansen 2007 Vidar 0 24,77 m 404
5 52   Malthe Andersen 2007 Øster Højst 0 22,81 m 355
6 83   Laurids Madsen 2007 Vidar 0 21,06 m 312

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 95   David Hansen-Hobolth 2006 HIF 0 26,05 m 433
2 96   Jacob Nørgaard Jepsen 2006 HIF 0 25,31 m 416
3 75   Victor Frederiksen 2006 Hammelev 0 25,31 m 416

Resultatliste - Boldkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 36   Magne Birkelund 2005 Aaig 0 41,92 m 799
2 46   Simon Frisk Kristensen 2005 Ballum 0 32,84 m 590
3 45   Yannik Hansen 2005 Ballum 0 32,24 m 576

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 38   Sophie Frisk 2009 Ballum 0 3,74 m 499
2 39   Johanne Grue 2009 Ballum 0 3,32 m 455
3 54   Astrid Tygesen 2010 Hammelev 0 3,16 m 438
4 28   Gry Koch-Hørlyck 2010 Aaig 0 2,89 m 409
5 55   Anna Louise Frederiksen 2010 Hammelev 0 1,96 m 202

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 63   Lina Homilius 2008 Hammelev 0 4,31 m 558
2 60   Laura Markussen 2008 Hammelev 0 4,00 m 526
3 30   Lucie Hempel 2008 Aaig 0 3,93 m 519
4 61   Smilla Traneskov 2008 Hammelev 0 3,20 m 442
5 62   Diana Hundevadt 2008 Hammelev 0 3,09 m 430
6 40   Bitten Lausen 2008 Ballum 0 3,03 m 424

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 18   Smilla Rasmussen 2007 Aaig 0 5,04 m 635
2 66   Kirstine Lorenzen 2007 Hammelev 0 4,86 m 616
3 67   Camilla Ebbesen 2007 Hammelev 0 3,75 m 500
4 43   Isabell Frisk 2007 Ballum 0 3,49 m 472

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 70   Henriette Horn 2006 Hammelev 0 7,02 m 843
2 13   Anne Line Meldgaard 2006 Aaig 0 6,18 m 755
3 74   Laura Jørgensen 2006 Hammelev 0 5,99 m 735
4 5   Signe Magaard 2006 Gråsten IG 0 5,14 m 646
5 72   Mia Jessen 2006 Hammelev 0 5,12 m 643
6 71   Johanne Klindt 2006 Hammelev 0 4,96 m 627
7 93   Laura Kildevang Rosenlund 2006 HIF 0 4,87 m 617
8 1   Astrid Auning 2006 Gråsten IG 0 4,66 m 595
9 3   Johanna Jørgensen 2006 Gråsten IG 0 4,62 m 591
10 17   Karoline Nissen 2006 Aaig 0 4,56 m 585
11 4   Karen Lausten 2006 Gråsten IG 0 4,53 m 582
12 6   Agnete Moesgaard Lei 2006 Gråsten IG 0 4,48 m 576
13 2   Hanne Johansen 2006 Gråsten IG 0 4,41 m 569
14 73   Line Kirchner 2006 Hammelev 0 4,37 m 565
15 69   Line Markussen 2006 Hammelev 0 4,16 m 543

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 44   Liane Hessler Filtenborg 2005 Ballum 0 7,14 m 855
2 91   Camilla Colstrup 2005 HIF 0 6,56 m 795
3 14   Anne Sofie Michelsen 2005 Aaig 0 6,32 m 769
4 90   Lærke Aggesen 2005 HIF 0 5,70 m 704
5 15   Melanie Rasmussen 2005 Aaig 0 5,20 m 652
6 25   Silja Gylling Kristiansen 2005 Aaig 0 5,03 m 634
7 76   Sophie Kirchner 2005 Hammelev 0 5,00 m 631
8 92   Tilde Johanne Christiansen 2005 HIF 0 4,64 m 593
9 7   Ida Piil Dupont 2005 Gråsten IG 0 3,98 m 524
10 32   Tilde Christiansen 2005 Aaig 0 3,64 m 488

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 8   Santhavi Karunanithy 2004 Gråsten IG 0 9,09 m 1060
2 87   Marta Schack Wedege 2004 HIF 0 7,72 m 916
3 89   Mette Roslev Jeppesen 2004 HIF 0 7,62 m 906
4 24   Annabelle Svensson 2004 Aaig 0 6,88 m 828
5 88   Aja Fogh Jensen 2004 HIF 0 6,32 m 769
6 9   Frederikke Lindenskov 2004 Gråsten IG 0 6,08 m 744

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 20   Solveig Mærsk Johansen 2003 Aaig 0 9,47 m 1100
2 49   Tine Bucka Johanning 2003 Øster Højst 0 8,57 m 1005
3 48   Fraya Hesler Filtenborg 2003 Ballum 0 7,63 m 907
4 85   Sofie Cathrine Larsen 2003 HIF 0 7,57 m 901
5 47   Kirstine Knudsen 2003 Ballum 0 7,43 m 886
6 10   Vaishmi Pankayamathan 2003 Gråsten IG 0 6,25 m 762
7 86   Julie Kildevang Rosenlund 2003 HIF 0 5,85 m 720

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 26   Sofie Guldborg Nielsen 2002 Aaig 0 9,16 m 1067
2 35   Cecilie Cathrine Johanssen 2002 Aaig 0 6,19 m 756

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 57   Asger Christensen 2009 Hammelev 0 5,78 m 560
2 56   Malthe Håkonsson 2010 Hammelev 0 5,62 m 544
3 58   Mikkel Lorenzen 2009 Hammelev 0 5,15 m 496
4 59   Tobias Vestergaard 2009 Hammelev 0 4,94 m 475

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 65   Hjalte Jørgensen 2008 Hammelev 0 5,19 m 500
2 64   Mathias Møller 2008 Hammelev 0 4,81 m 462
3 11   Kristian Lausten 2008 Gråsten IG 0 4,69 m 450
4 41   Sean Kieffer Eichner 2008 Ballum 0 3,43 m 277

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 97   Karl Meier 2007 HIF 0 6,78 m 661
2 51   Jonas Schæfer 2007 Øster Højst 0 5,78 m 560
3 80   Villads Gram Hansen 2007 Vidar 0 5,35 m 516
4 68   Mikkel Håkonsson 2007 Hammelev 0 4,96 m 477
5 83   Laurids Madsen 2007 Vidar 0 4,59 m 439
6 52   Malthe Andersen 2007 Øster Højst 0 4,38 m 418

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 75   Victor Frederiksen 2006 Hammelev 0 7,79 m 763
2 96   Jacob Nørgaard Jepsen 2006 HIF 0 6,65 m 648
3 95   David Hansen-Hobolth 2006 HIF 0 5,97 m 579

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 36   Magne Birkelund 2005 Aaig 0 8,05 m 790
2 46   Simon Frisk Kristensen 2005 Ballum 0 6,23 m 605
3 45   Yannik Hansen 2005 Ballum 0 5,78 m 560

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 27   Mads K. Nielsen 2004 Aaig 0 10,27 m 1014
2 82   Mads Aunfelt 2004 Vidar 0 5,59 m 541
3 34   Esben Johanssen 2004 Aaig 0 4,87 m 468

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 22   Rasmus Markussen 2003 Aaig 0 11,50 m 1139
2 16   Lukas Søvang 2003 Aaig 0 9,83 m 970
3 101   Lasse Horn 2003 Aaig 0 9,15 m 901
4 78   Sune Hansen 2003 Vidar 0 6,70 m 653
5 84   Matin Shakeel 2003 Vidar 0 5,90 m 572

Resultatliste - Kuglestød
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 50   Rasmus Schæfer 2002 Øster Højst 0 9,17 m 903
2 12   Nikolaj Nørring 2001 Gråsten IG 0 7,70 m 754

Resultatliste - Spydkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 8   Santhavi Karunanithy 2004 Gråsten IG 0 16,70 m 708
2 9   Frederikke Lindenskov 2004 Gråsten IG 0 11,78 m 569

Resultatliste - Spydkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 49   Tine Bucka Johanning 2003 Øster Højst 0 20,17 m 806
2 85   Sofie Cathrine Larsen 2003 HIF 0 20,14 m 805
3 10   Vaishmi Pankayamathan 2003 Gråsten IG 0 15,31 m 669
4 47   Kirstine Knudsen 2003 Ballum 0 14,68 m 651
5 48   Fraya Hesler Filtenborg 2003 Ballum 0 14,02 m 632
6 86   Julie Kildevang Rosenlund 2003 HIF 0 11,56 m 563

Resultatliste - Spydkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 27   Mads K. Nielsen 2004 Aaig 0 24,25 m 737
2 34   Esben Johanssen 2004 Aaig 0 21,66 m 680
3 102   Milan Axelgaard 2004 HIF 0 15,37 m 541

Resultatliste - Spydkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 22   Rasmus Markussen 2003 Aaig 0 39,69 m 1078
2 16   Lukas Søvang 2003 Aaig 0 31,98 m 907
3 101   Lasse Horn 2003 Aaig 0 25,93 m 774

Resultatliste - Spydkast
SM 25.9.2016, Haderslev søndag den 25. september 2016
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1 50   Rasmus Schæfer 2002 Øster Højst 0 25,13 m 756
2 12   Nikolaj Nørring 2001 Gråsten IG 0 Ikke udført -
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 mandag den 26. september 2016 klokken 13:15