RESULTATER
den 7.jun 2016 på Aabenraa Stadion
Arrangør: AAIG Atleik,Tri&Motion
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 7.15 RASMUSSEN Smilla Bao -2007Aabenraa IG  
2 7.36 LORENZEN Kirstine -2007Hammelev  
3 7.73 MARKUSSEN Laura -2008Hammelev  
4 7.79 BJØRNHOLDT Naja -2008Aabenraa IG  
5 8.67 HOMILIUS Lina -2008Hammelev  
6 8.77 EBBESEN Camilla -2007Hammelev  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.5m/s
1 9.43 AGGESEN Lærke -2005Haderslev IF  
2 9.99 MICHELSEN Anne Sofie Bech -2005Aabenraa IG  
3 10.05 MARKUSSEN Line -2006Hammelev  
4 10.33 RIIS Johanne Bentin -2006Aabenraa IG  
5 10.66 HORN Henriette -2006Hammelev  
6 11.13 ROSENLUND Laura Kildevang -2006Haderslev IF  
7 11.34 JAKOBSEN Mille Tjerrild -2006Haderslev IF  
  Afbud MELDGAARD Anne Line -2006Aabenraa IG  
  Afbud KIRCHNER lLine -2006Hammelev  
  Afbud JØRGENSEN Johanna -2006GIG  
 HEAT 2  w: +1.7m/s
1 9.83 AUNING Astrid -2006GIG  
2 10.38 KIRCHNER Sophie -2005Hammelev  
3 10.51 DUUS Sara -2006Aabenraa IG  
4 10.66 JOHANSEN Hanne M. -2006GIG  
5 11.10 HERMANN Anna -2006GIG  
6 11.15 KLINDT Johanne -2006Hammelev  
 HEAT 3  w: +1.4m/s
1 9.74 COLSTRUP Camilla -2005Haderslev IF  
2 10.48 NOE Line -2005Aabenraa IG  
3 11.79 JOHANNSEN Amalie Ida -2006Aabenraa IG  
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 3.47.13 COLSTRUP Camilla -2005Haderslev IF  
2 4.04.11 AUNING Astrid -2006GIG  
3 4.05.14 JOHANSEN Hanne M. -2006GIG  
4 4.12.88 RIIS Johanne Bentin -2006Aabenraa IG  
5 4.28.31 DANIELSEN Tine -2005Aabenraa IG  
6 4.28.89 NISSEN Karoline -2006Aabenraa IG  
7 4.41.03 KIRCHNER lLine -2006Hammelev  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.5m/s
1 12.47 AGGESEN Lærke -2005Haderslev IF  
2 12.63 COLSTRUP Camilla -2005Haderslev IF  
3 13.00 MICHELSEN Anne Sofie Bech -2005Aabenraa IG  
4 13.44 MARKUSSEN Line -2006Hammelev  
5 14.69 ROSENLUND Laura Kildevang -2006Haderslev IF  
6 14.80 DUUS Sara -2006Aabenraa IG  
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET  
NrResultat NavnKlub  
1 41.57 Hammelev 4x60 P11   
2 42.39 AAIG P11 4x60   
  Afbud GIG 4x60 P11   
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.7m/s
1 11.60 VESTERGAARD Ida -2003Aabenraa IG  
2 11.69 WEDEGE Martha Schack -2004Haderslev IF  
3 12.21 SENSSON Annabelle -2004Aabenraa IG  
4 12.49 PAYAMATHAN Vaishmi -2003GIG  
5 12.80 JENSEN Aja Fogh -2004Haderslev IF  
6 13.98 THOMSEN Fie -2003Haderslev IF  
  Afbud LØNHOLM Freja -2003GIG  
 HEAT 2  w: +1.6m/s
1 11.75 NIEBUHR Victoria Kristine -2003Aabenraa IG  
2 12.55 LEIKNISDOTTI Anna Katrine -2003GIG  
3 12.62 JEPPESEN Mette Roslev -2004Haderslev IF  
4 13.11 HOMILIUS Kerstin Høft -2003Aabenraa IG  
5 13.55 MEIER Klara -2004Haderslev IF  
6 13.86 LANGHEDE Julie -2004Aabenraa IG  
7 14.10 ROSENLUND Julie Kildevang -2003Haderslev IF  
8 14.45 KARUNANITHY Santhavi -2004GIG  
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 3.51.43 DUELUND Ida -2004Haderslev IF  
2 4.08.67 LIND Eva Madsen -2004Haderslev IF  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.0m/s
1 12.43 NIEBUHR Victoria Kristine -2003Aabenraa IG  
2 13.57 VESTERGAARD Ida -2003Aabenraa IG  
3 14.58 SCHWARZ Sarah -2003GIG  
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET  
NrResultat NavnKlub  
1 49.03 AAIG P13 4x80   
2 49.62 HIF 1 P13 stafet   
3 51.23 GIG 4x80 P13   
4 54.57 HIF 2 P13 stafet   
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.9m/s
1 12.81 MIKKELSEN Mie -2001Aabenraa IG  
2 14.03 SKØTT Sidsel Dohrmann -2002Haderslev IF  
3 14.54 NIELSEN Sofie Guldborg -2002Aabenraa IG  
4 15.23 GYLLING Dina -2002Aabenraa IG  
5 15.32 CLAUSEN Sofie -2002Aabenraa IG  
6 16.57 JOHANNSE Cecilie Cathrine -2002Aabenraa IG  
  PIGER 14-15 ÅR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 3.39.51 CLAUSEN Sofie -2002Aabenraa IG  
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 13.39 MIKKELSEN Mie -2001Aabenraa IG  
2 17.34 GYLLING Dina -2002Aabenraa IG  
3 18.06 SKOV Ida Æbeløe -2002Aabenraa IG  
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET  
NrResultat NavnKlub  
1 57.15 AAIG P15 4x100   
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.9m/s
1 18.83 CLAUSEN Cathleen -99Aabenraa IG  
  KVINDER SENIOR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.9m/s
1 12.87 PAPROTNY Isabell -97Aabenraa IG  
2 16.09 MAUL Charlotte -98Aabenraa IG  
3 17.01 OHLSEN Tina -69Aabenraa IG  
  KVINDER SENIOR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 3.28.14 TADSEN Gyde -98Aabenraa IG  
2 3.32.39 RASMUSSEN Anne Sofie -97Aabenraa IG  
3 4.04.67 OHLSEN Tina -69Aabenraa IG  
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.0m/s
1 6.85 HÅKONSSON Mikkel -2007Hammelev  
2 7.22 MEIER Karl -2007Haderslev IF  
3 7.44 GRAM Simon -2007Vidar  
4 7.51 ANDREASSEN Sebastian -2007Vidar  
5 7.95 HERMANN Kasper -2008GIG  
6 8.19 GRAM Villads -2007Vidar  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.5m/s
1 10.35 FREDERIKSEN Viktor -2006Hammelev  
2 12.05 JEPSEN Jacob N. -2006Haderslev IF  
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 4.29.35 JEPSEN Jacob N. -2006Haderslev IF  
2 4.37.67 HANSEN-HOBOLTH David -2006Haderslev IF  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 15.33 JEPSEN Jacob N. -2006Haderslev IF  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.5m/s
1 10.73 MARKUSSEN Rasmus Fredsted -2003Aabenraa IG  
2 11.07 MIKKELSEN Marius -2004Aabenraa IG  
3 11.53 PETERSEN Jacob Riis -2003Aabenraa IG  
4 12.42 AXELGARD Milan -2004Haderslev IF  
5 12.77 KRAACK Eskild J. -2004GIG  
6 13.18 HERMANN Jonas -2003GIG  
  Afbud HANSEN Sune -2003Vidar  
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 3.32.70 AXELGARD Milan -2004Haderslev IF  
2 3.39.66 BENTIN Søren -2003Aabenraa IG  
  Afbud HANSEN Sune -2003Vidar  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 13.31 MARKUSSEN Rasmus Fredsted -2003Aabenraa IG  
2 16.02 HORN Lasse -2003Aabenraa IG  
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET  
NrResultat NavnKlub  
1 47.89 AAIG D13 4x80   
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.8m/s
1 12.58 GANESWARAN Nilan -2002Vidar  
2 13.12 SVELMØE Timm -2001Vidar  
3 13.21 LOTT Jacob -2001Vidar  
4 14.94 RASMUSSEN Georg Huu -2002Aabenraa IG  
5 15.27 ANDRESEN Tobian -2002Aabenraa IG  
 afb0.00 NØRRIG Nikolaj S. -2001GIG  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 3.13.35 CLAUSEN Mathias -2001Vidar  
2 3.14.56 RASMUSSEN Georg Huu -2002Aabenraa IG  
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET  
NrResultat NavnKlub  
1 50.87 Vidar 4x100m D15   
2 62.67 AAIG D113-15 mix   
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.0m/s
1 12.31 VOHS Casper -1999Vidar  
  DRENGE 18-19 ÅR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 2.44.10 FREDERIKSEN Gustaf -97Haderslev IF  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.24 MICHELSEN Anne Sofie Bech -2005Aabenraa IG  
2 1.21 AGGESEN Lærke -2005Haderslev IF  
3 1.21 COLSTRUP Camilla -2005Haderslev IF  
4 1.10 HORN Henriette -2006Hammelev  
5 0.95 ROSENLUND Laura Kildevang -2006Haderslev IF  
 0.951.001.051.101.151.181.211.241.28 
Anne Sofie Bech Michelsen oooooooxxx
Lærke Aggesen oooxoxoxoxxx 
Camilla Colstrup oooooxxoxxx 
Henriette Hornoooxxoxxx    
Laura Kildevang Rosenlundoxxx       
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.34 NIEBUHR Victoria Kristine -2003Aabenraa IG  
2 1.31 DUELUND Ida -2004Haderslev IF  
3 1.25 ROSENLUND Julie Kildevang -2003Haderslev IF  
4 1.25 HOMILIUS Kerstin Høft -2003Aabenraa IG  
5 1.10 LIND Eva Madsen -2004Haderslev IF  
6 1.10 JEPPESEN Mette Roslev -2004Haderslev IF  
7 1.05 MEIER Klara -2004Haderslev IF  
8 1.05 JENSEN Aja Fogh -2004Haderslev IF  
9 0.90 DANIELSEN Tine -2005Aabenraa IG  
  Afbud THOMSEN Fie -2003Haderslev IF  
 0.850.900.951.001.051.101.151.201.251.281.311.341.37 
Victoria Kristine Niebuhr     oooooxoxoxxx
Ida Duelund   oooxxoooxoxxoxxx 
Julie Kildevang Rosenlund   ooooooxxx   
Kerstin Høft Homilius     oxoxooxxx   
Eva Madsen Lind   ooo       
Mette Roslev Jeppesen   ooxoxxx      
Klara Meier oooxoxxx       
Aja Fogh Jensen   oxxoxxx       
Tine Danielsenooxxx          
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.48 MIKKELSEN Mie -2001Aabenraa IG  
2 1.30 GYLLING Dina -2002Aabenraa IG  
= 1.30 NIELSEN Sofie Guldborg -2002Aabenraa IG  
4 1.10 JOHANNSE Cecilie Cathrine -2002Aabenraa IG  
 0.131.051.101.151.201.251.301.351.401.451.481.51 
Mie Mikkelsen       ooxoxoxxx
Dina Gylling  oooooxxx    
Sofie Guldborg Nielsen    oo xxx   
Cecilie Cathrine Johannse ooxxx        
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50 JEPSEN Lise Lotte -2000Aabenraa IG  
 1.451.501.55 
Lise Lotte Jepsenxooxxx
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.60 PAPROTNY Isabell -97Aabenraa IG  
 1.451.501.551.601.65 
Isabell Paprotnyooooxxx
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.10 MEIER Karl -2007Haderslev IF  
2 1.10 HÅKONSSON Mikkel -2007Hammelev  
3 0.90 ANDREASSEN Sebastian -2007Vidar  
4 0.90 GRAM Simon -2007Vidar  
5 0.85 GRAM Villads -2007Vidar  
 0.700.800.850.900.951.001.051.101.15 
Karl Meieroooo ooxoxxx
Mikkel Håkonssonoooooooxxoxxx
Sebastian Andreassenooooxxx    
Simon Gramooxxooxxx    
Villads Gramoooxxx     
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.10 JEPSEN Jacob N. -2006Haderslev IF  
 0.900.951.001.051.101.15 
Jacob N. Jepsenoooooxxx
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.43 HORN Lasse -2003Aabenraa IG  
2 1.40 SØVANG Lucas -2003Aabenraa IG  
  Afbud NIELSEN Mads Guldborg -2004Aabenraa IG  
  Afbud AXELGARD Milan -2004Haderslev IF  
 1.101.151.201.251.281.311.341.371.401.431.46 
Lasse Hornooooooooooxxx
Lucas Søvangoooooooooxxx 
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.58 CLAUSEN Mathias -2001Vidar  
 1.451.481.511.541.581.61 
Mathias Clausenoooooxxx
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 NIELSEN Sofie Guldborg -2002Aabenraa IG  
 1.401.50 
Sofie Guldborg Nielsenoxxx
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.90 HORN Lasse -2003Aabenraa IG  
 1.601.701.801.902.00 
Lasse Hornoooxoxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 3.30 CLAUSEN Mathias -2001Vidar  
 2.602.803.003.203.303.40 
Mathias Clausenxxoooxxoxxoxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 2.80 VOHS Casper -1999Vidar  
 2.602.803.00 
Casper Vohsooxxx
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.62 RASMUSSEN Smilla Bao -2007Aabenraa IG  
2 3.12 LORENZEN Kirstine -2007Hammelev  
3 2.95 BJØRNHOLDT Naja -2008Aabenraa IG  
4 2.72 HOMILIUS Lina -2008Hammelev  
5 2.72 MARKUSSEN Laura -2008Hammelev  
6 2.60 EBBESEN Camilla -2007Hammelev  
 1.runde2.runde3.runde 
Smilla Bao Rasmussen3.30 3.22 3.62 
Kirstine Lorenzen2.80 3.10 3.12 
Naja Bjørnholdt2.95 2.66 2.40 
Lina Homilius2.35 2.72 2.70 
Laura Markussen2.62 2.72 2.65 
Camilla Ebbesen2.40 2.42 2.60 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.94 MICHELSEN Anne Sofie Bech -2005Aabenraa IG  
2 3.90 COLSTRUP Camilla -2005Haderslev IF  
3 3.88 AUNING Astrid -2006GIG  
4 3.80 AGGESEN Lærke -2005Haderslev IF  
5 3.60 RIIS Johanne Bentin -2006Aabenraa IG  
6 3.56 HORN Henriette -2006Hammelev  
7 3.54 DUUS Sara -2006Aabenraa IG  
8 3.43 ROSENLUND Laura Kildevang -2006Haderslev IF  
9 3.30 DANIELSEN Tine -2005Aabenraa IG  
10 3.30 NISSEN Karoline -2006Aabenraa IG  
11 3.30 KIRCHNER Sophie -2005Hammelev  
12 3.26 MARKUSSEN Line -2006Hammelev  
13 3.12 JOHANSEN Hanne M. -2006GIG  
14 3.00 HERMANN Anna -2006GIG  
15 2.92 KIRCHNER lLine -2006Hammelev  
16 2.80 KLINDT Johanne -2006Hammelev  
17 2.70 JAKOBSEN Mille Tjerrild -2006Haderslev IF  
18 2.60 JOHANNSEN Amalie Ida -2006Aabenraa IG  
  Afbud JØRGENSEN Johanna -2006GIG  
  Afbud NOE Line -2005Aabenraa IG  
  Afbud MELDGAARD Anne Line -2006Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde 
Anne Sofie Bech Michelsen3.76 3.84 3.94 
Camilla Colstrup3.80 3.70 3.90 
Astrid Auning3.60 3.88 3.74 
Lærke Aggesen3.58 3.62 3.80 
Johanne Bentin Riis3.46 3.52 3.60 
Henriette Horn3.36 3.43 3.56 
Sara Duus3.40 3.20 3.54 
Laura Kildevang Rosenlund3.36 3.43 3.40 
Tine Danielsen3.00 3.25 3.30 
Karoline Nissen3.06 3.30 3.12 
Sophie Kirchner3.10 3.00 3.30 
Line Markussen3.26 3.18 3.10 
Hanne M. Johansen3.12 2.90 3.12 
Anna Hermann2.84 3.00 x 
lLine Kirchner2.92 2.72 2.65 
Johanne Klindt2.80 2.50 2.80 
Mille Tjerrild Jakobsen2.70 2.52 2.70 
Amalie Ida Johannsen2.60 2.30 2.40 
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.14 WEDEGE Martha Schack -2004Haderslev IF  
2 4.34 NIEBUHR Victoria Kristine -2003Aabenraa IG  
3 4.21 VESTERGAARD Ida -2003Aabenraa IG  
4 3.98 JEPPESEN Mette Roslev -2004Haderslev IF  
5 3.90 LEIKNISDOTTI Anna Katrine -2003GIG  
6 3.82 SENSSON Annabelle -2004Aabenraa IG  
7 3.70 DUELUND Ida -2004Haderslev IF  
8 3.70 JENSEN Aja Fogh -2004Haderslev IF  
9 3.65 ROSENLUND Julie Kildevang -2003Haderslev IF  
10 3.63 LIND Eva Madsen -2004Haderslev IF  
11 3.60 PAYAMATHAN Vaishmi -2003GIG  
12 3.45 MEIER Klara -2004Haderslev IF  
13 3.44 LANGHEDE Julie -2004Aabenraa IG  
14 3.30 SCHWARZ Sarah -2003GIG  
15 3.10 KARUNANITHY Santhavi -2004GIG  
  Afbud LØNHOLM Freja -2003GIG  
 1.runde2.runde3.runde 
Martha Schack Wedege5.14 x 3.98 
Victoria Kristine Niebuhr4.06 4.34 4.00 
Ida Vestergaard4.00 4.21 4.10 
Mette Roslev Jeppesen3.80 3.90 3.98 
Anna Katrine Leiknisdotti3.90 3.90 3.70 
Annabelle Sensson3.72 3.82 3.70 
Ida Duelund3.68 3.70 3.60 
Aja Fogh Jensen3.59 3.70 3.20 
Julie Kildevang Rosenlund3.62 3.55 3.65 
Eva Madsen Lind3.63 3.56 3.56 
Vaishmi Payamathan3.45 3.60 x 
Klara Meier3.44 3.45 3.40 
Julie Langhede3.40 3.44 3.20 
Sarah Schwarz3.02 3.20 3.30 
Santhavi Karunanithy2.84 3.03 3.10 
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.84+1.9 MIKKELSEN Mie -2001Aabenraa IG  
2 4.45+1.6 NIELSEN Sofie Guldborg -2002Aabenraa IG  
3 4.25+1.2 SKØTT Sidsel Dohrmann -2002Haderslev IF  
4 4.02+1.8 SCHACK Frida -2002Haderslev IF  
5 3.60+2.0 SKOV Ida Æbeløe -2002Aabenraa IG  
6 3.40+1.9 JOHANNSE Cecilie Cathrine -2002Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mie Mikkelsen4.73+1.84.84+1.94.65+1.74.50+2.0
Sofie Guldborg Nielsenx 4.45+1.6x 4.18+2.0
Sidsel Dohrmann Skøtt4.10+2.04.24+0.04.25+1.24.08+1.7
Frida Schackx x 3.76+1.94.02+1.8
Ida Æbeløe Skov3.56+2.13.36+1.73.58+1.93.60+2.0
Cecilie Cathrine Johannsex 3.32+2.03.40+1.93.30+1.6
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.22+1.9 PAPROTNY Isabell -97Aabenraa IG  
  Afbud  MAUL Charlotte -98Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Isabell Paprotny5.22+1.95.05+2.05.19+0.05.19+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.78+0.0 HÅKONSSON Mikkel -2007Hammelev  
2 3.40+0.0 MEIER Karl -2007Haderslev IF  
3 3.22+0.0 GRAM Simon -2007Vidar  
4 3.03+0.0 GRAM Villads -2007Vidar  
5 2.90+0.0 ANDREASSEN Sebastian -2007Vidar  
6 2.80+0.0 HERMANN Kasper -2008GIG  
 1.runde2.runde3.runde 
Mikkel Håkonsson3.66+0.03.70+0.03.78+0.0
Karl Meier3.36+0.03.35+0.03.40+0.0
Simon Gramx 3.10+0.03.22+0.0
Villads Gram3.03+0.03.00+0.0x 
Sebastian Andreassen2.80+0.02.90+0.0x 
Kasper Hermannx 2.80+0.02.80+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.60 FREDERIKSEN Viktor -2006Hammelev  
2 3.02 JEPSEN Jacob N. -2006Haderslev IF  
3 2.96 HANSEN-HOBOLTH David -2006Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Viktor Frederiksen3.56 3.60 3.50 
Jacob N. Jepsen3.02 2.76 2.90 
David Hansen-Hobolthx 2.96 2.90 
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.10 MIKKELSEN Marius -2004Aabenraa IG  
2 4.60 MARKUSSEN Rasmus Fredsted -2003Aabenraa IG  
3 4.30 HORN Lasse -2003Aabenraa IG  
4 4.10 PETERSEN Jacob Riis -2003Aabenraa IG  
5 4.05 BENTIN Søren -2003Aabenraa IG  
6 3.93 KRAACK Eskild J. -2004GIG  
7 3.63 HERMANN Jonas -2003GIG  
8 3.50 AXELGARD Milan -2004Haderslev IF  
  Afbud HANSEN Sune -2003Vidar  
  Afbud NIELSEN Mads Guldborg -2004Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde 
Marius Mikkelsen5.10 4.70 4.56 
Rasmus Fredsted Markussen4.60 
Lasse Horn3.90 4.30 4.21 
Jacob Riis Petersen4.10 3.52 4.04 
Søren Bentin4.05 3.85 4.00 
Eskild J. Kraack3.80 3.90 3.93 
Jonas Hermann3.60 3.63 x 
Milan Axelgard3.20 3.40 3.50 
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 w44.41+6.0 RASMUSSEN Georg Huu -2002Aabenraa IG  
  4.40+1.8     
2 5.30+2.0 CLAUSEN Mathias -2001Vidar  
3 4.96+1.4 GANESWARAN Nilan -2002Vidar  
4 4.70+1.9 SVELMØE Timm -2001Vidar  
5 w4.62+2.1 LOTT Jacob -2001Vidar  
  4.50+2.0     
6 4.04+1.9 ANDRESEN Tobian -2002Aabenraa IG  
  Afbud  NØRRIG Nikolaj S. -2001GIG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Georg Huu Rasmussen4.40+1.83.90+0.04.10+2.044.41+6.0
Mathias Clausen5.30+2.05.28+0.0x 4.80+0.0
Nilan Ganeswaranx 4.80+1.74.96+1.44.74+2.0
Timm Svelmøe4.68+1.9x 4.54+2.04.70+1.9
Jacob Lott4.62+2.14.50+2.04.40+2.0x 
Tobian Andresenx 3.80+1.83.50+2.14.04+1.9
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.24+1.8 VOHS Casper -1999Vidar  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Casper Vohs5.24+2.05.15+1.1x 5.24+1.8
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.12 EBBESEN Camilla -2007Hammelev  
2 4.62 LORENZEN Kirstine -2007Hammelev  
3 4.54 RASMUSSEN Smilla Bao -2007Aabenraa IG  
4 3.52 HOMILIUS Lina -2008Hammelev  
5 3.22 MARKUSSEN Laura -2008Hammelev  
6 3.16 BJØRNHOLDT Naja -2008Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde 
Camilla Ebbesen4.354.875.12
Kirstine Lorenzen4.174.304.62
Smilla Bao Rasmussen4.434.54x
Lina Homilius3.223.522.92
Laura Markussen3.222.853.21
Naja Bjørnholdt3.163.143.00
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.92 HORN Henriette -2006Hammelev  
2 6.63 MELDGAARD Anne Line -2006Aabenraa IG  
3 6.54 MICHELSEN Anne Sofie Bech -2005Aabenraa IG  
4 5.70 AGGESEN Lærke -2005Haderslev IF  
5 5.62 AUNING Astrid -2006GIG  
6 5.56 KIRCHNER Sophie -2005Hammelev  
7 5.51 COLSTRUP Camilla -2005Haderslev IF  
8 5.12 ROSENLUND Laura Kildevang -2006Haderslev IF  
9 4.91 MARKUSSEN Line -2006Hammelev  
10 4.67 NISSEN Karoline -2006Aabenraa IG  
11 4.67 KLINDT Johanne -2006Hammelev  
12 4.57 HERMANN Anna -2006GIG  
13 4.54 JOHANSEN Hanne M. -2006GIG  
14 4.39 KIRCHNER lLine -2006Hammelev  
  Afbud NOE Line -2005Aabenraa IG  
  Afbud JØRGENSEN Johanna -2006GIG  
 1.runde2.runde3.runde 
Henriette Horn6.926.666.42
Anne Line Meldgaard6.636.496.24
Anne Sofie Bech Michelsen5.916.546.21
Lærke Aggesen5.704.895.53
Astrid Auning5.065.625.61
Sophie Kirchner4.935.565.26
Camilla Colstrup5.514.714.72
Laura Kildevang Rosenlund4.575.125.06
Line Markussen4.694.254.91
Karoline Nissen4.354.224.67
Johanne Klindt4.204.674.02
Anna Hermann4.574.354.38
Hanne M. Johansen4.223.684.54
lLine Kirchner4.224.394.37
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.25 LEIKNISDOTTI Anna Katrine -2003GIG  
2 8.40 KARUNANITHY Santhavi -2004GIG  
3 7.28 SCHWARZ Sarah -2003GIG  
4 7.03 SENSSON Annabelle -2004Aabenraa IG  
5 6.67 ROSENLUND Julie Kildevang -2003Haderslev IF  
6 6.66 HOMILIUS Kerstin Høft -2003Aabenraa IG  
7 6.65 JENSEN Aja Fogh -2004Haderslev IF  
8 6.64 LANGHEDE Julie -2004Aabenraa IG  
9 6.33 JEPPESEN Mette Roslev -2004Haderslev IF  
10 6.33 LIND Eva Madsen -2004Haderslev IF  
11 6.02 MEIER Klara -2004Haderslev IF  
12 5.91 DUELUND Ida -2004Haderslev IF  
13 5.82 PAYAMATHAN Vaishmi -2003GIG  
  Afbud THOMSEN Fie -2003Haderslev IF  
  Afbud LØNHOLM Freja -2003GIG  
  Afbud WEDEGE Martha Schack -2004Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Katrine Leiknisdotti8.578.839.25
Santhavi Karunanithy8.407.968.01
Sarah Schwarz7.287.127.15
Annabelle Senssonx7.036.88
Julie Kildevang Rosenlund6.676.056.19
Kerstin Høft Homilius6.555.746.66
Aja Fogh Jensen6.536.286.65
Julie Langhede6.346.586.64
Mette Roslev Jeppesen6.286.166.33
Eva Madsen Lind6.335.655.93
Klara Meier5.896.025.65
Ida Duelund5.405.914.89
Vaishmi Payamathan5.385.425.82
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.68 NIELSEN Sofie Guldborg -2002Aabenraa IG  
2 7.57 SCHACK Frida -2002Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sofie Guldborg Nielsen8.35x8.608.68
Frida Schack7.156.976.997.57
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.66 JEPSEN Lise Lotte -2000Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lise Lotte Jepsen9.66x9.269.62
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØD  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.36 NIELSEN Helle Guldborg -71Aabenraa IG  
2 6.10 AMLUND Else -48Vidar  
  X NIELSEN Helle Guldborg -70Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Helle Guldborg Nielsen6.566.767.077.36
Else Amlund6.066.105.805.90
Helle Guldborg Nielsen
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.85 MEIER Karl -2007Haderslev IF  
2 4.91 GRAM Simon -2007Vidar  
3 4.75 ANDREASSEN Sebastian -2007Vidar  
4 4.75 HÅKONSSON Mikkel -2007Hammelev  
5 4.72 GRAM Villads -2007Vidar  
6 4.54 HERMANN Kasper -2008GIG  
 1.runde2.runde3.runde 
Karl Meier5.246.85x
Simon Gramx4.004.91
Sebastian Andreassen4.75x4.35
Mikkel Håkonsson4.204.753.97
Villads Gram4.724.274.54
Kasper Hermann4.54x3.42
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.20 FREDERIKSEN Viktor -2006Hammelev  
2 6.41 JEPSEN Jacob N. -2006Haderslev IF  
3 5.48 HANSEN-HOBOLTH David -2006Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Viktor Frederiksen7.206.597.09
Jacob N. Jepsen6.076.416.08
David Hansen-Hobolth5.235.485.41
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.84 SØVANG Lucas -2003Aabenraa IG  
2 9.30 NIELSEN Mads Guldborg -2004Aabenraa IG  
3 8.20 PETERSEN Jacob Riis -2003Aabenraa IG  
4 6.47 KRAACK Eskild J. -2004GIG  
5 5.74 AXELGARD Milan -2004Haderslev IF  
6 5.62 HERMANN Jonas -2003GIG  
7 4.48 JOHANNSEN Esben -2004Aabenraa IG  
  Afbud HANSEN Sune -2003Vidar  
 1.runde2.runde3.runde 
Lucas Søvang9.289.669.84
Mads Guldborg Nielsen8.659.308.78
Jacob Riis Petersen7.558.088.20
Eskild J. Kraack6.346.475.89
Milan Axelgard5.214.455.74
Jonas Hermann5.385.625.62
Esben Johannsen4.354.48x
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.34 CLAUSEN Mathias -2001Vidar  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mathias Clausen9.779.6310.34x
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.40 VOHS Casper -1999Vidar  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Casper Vohs9.40x8.297.65
  MÆND SENIOR - KUGLESTØD  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.56 FRANDSEN Willy -46Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Willy Frandsen6.897.527.547.56
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 15.42 KARUNANITHY Santhavi -2004GIG  
  Afbud LØNHOLM Freja -2003GIG  
 1.runde2.runde3.runde 
Santhavi Karunanithyx15.0515.42
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 17.47 CLAUSEN Sofie -2002Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sofie Clausenx17.4716.01x
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 27.82 JEPSEN Lise Lotte -2000Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lise Lotte Jepsen27.2727.82x25.65
  KVINDER SENIOR - DISKOSKAST  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.70 AMLUND Else -48Vidar  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Else Amlund1.1814.70x11.86
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 29.92 SØVANG Lucas -2003Aabenraa IG  
2 28.86 NIELSEN Mads Guldborg -2004Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde 
Lucas Søvangx29.92x
Mads Guldborg Nielsen28.86x20.45
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 32.47 CLAUSEN Mathias -2001Vidar  
  Afbud NØRRIG Nikolaj S. -2001GIG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mathias Clausen29.3828.2832.47x
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 20.76 FRANDSEN Willy -46Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Willy Frandsen18.1419.73x20.76
  MÆND 55-59 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 49.60 JENSEN Tom O. -60Esbjerg AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Tom O. Jensen48.84x49.60x
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 21.65 LEIKNISDOTTI Anna Katrine -2003GIG  
2 15.36 SCHWARZ Sarah -2003GIG  
3 14.50 THOMSEN Fie -2003Haderslev IF  
4 9.48 PAYAMATHAN Vaishmi -2003GIG  
  Afbud LØNHOLM Freja -2003GIG  
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Katrine Leiknisdotti15.8617.6821.65
Sarah Schwarz14.1315.3614.50
Fie Thomsen11.1811.7514.50
Vaishmi Payamathanx9.488.07
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 21.99 WEDEGE Sofia Schack -2002Haderslev IF  
2 14.38 SCHACK Frida -2002Haderslev IF  
  Afbud SKØTT Sidsel Dohrmann -2002Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sofia Schack Wedegexx7.1621.99
Frida Schack14.3713.6814.3814.31
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 25.04 JEPSEN Lise Lotte -2000Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lise Lotte Jepsen24.4223.4925.0421.57
  KVINDER SENIOR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 20.42 NIELSEN Helle Guldborg -71Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Helle Guldborg Nielsen18.3120.0220.4220.11
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 37.24 MARKUSSEN Rasmus Fredsted -2003Aabenraa IG  
2 32.52 SØVANG Lucas -2003Aabenraa IG  
3 26.76 NIELSEN Mads Guldborg -2004Aabenraa IG  
4 24.01 HERMANN Jonas -2003GIG  
5 22.59 HORN Lasse -2003Aabenraa IG  
6 21.88 BENTIN Søren -2003Aabenraa IG  
7 18.04 JOHANNSEN Esben -2004Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde 
Rasmus Fredsted Markussen36.0937.2436.83
Lucas Søvang30.8432.5230.04
Mads Guldborg Nielsen21.8726.7623.69
Jonas Hermannx24.01x
Lasse Horn20.6619.6022.59
Søren Bentin19.3221.8819.98
Esben Johannsen14.18x18.04
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 22.74 ANDRESEN Tobian -2002Aabenraa IG  
  Afbud NØRRIG Nikolaj S. -2001GIG  
  Afbud RASMUSSEN Georg Huu -2002Aabenraa IG  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Tobian Andresen22.7420.69x22.68
  MÆND SENIOR - SPYDKAST  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 19.67 FRANDSEN Willy -46Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Willy Frandsen14.5919.67xx
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 21.79 EBBESEN Camilla -2007Hammelev  
2 18.60 LORENZEN Kirstine -2007Hammelev  
3 15.93 MARKUSSEN Laura -2008Hammelev  
4 14.15 HOMILIUS Lina -2008Hammelev  
 1.runde2.runde3.runde 
Camilla Ebbesen21.1621.1621.79
Kirstine Lorenzen15.9018.6018.27
Laura Markussen15.4715.9313.88
Lina Homilius12.49x14.15
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 38.63 COLSTRUP Camilla -2005Haderslev IF  
2 26.12 HERMANN Anna -2006GIG  
3 23.75 AGGESEN Lærke -2005Haderslev IF  
4 23.16 HORN Henriette -2006Hammelev  
5 22.55 MELDGAARD Anne Line -2006Aabenraa IG  
6 19.52 JAKOBSEN Mille Tjerrild -2006Haderslev IF  
7 19.27 KIRCHNER Sophie -2005Hammelev  
8 19.17 MARKUSSEN Line -2006Hammelev  
9 17.65 KLINDT Johanne -2006Hammelev  
10 15.86 NISSEN Karoline -2006Aabenraa IG  
11 15.74 KIRCHNER lLine -2006Hammelev  
12 14.83 JOHANNSEN Amalie Ida -2006Aabenraa IG  
13 14.09 JOHANSEN Hanne M. -2006GIG  
  Afbud LANGHEDE Julie -2004Aabenraa IG  
  Afbud JØRGENSEN Johanna -2006GIG  
 1.runde2.runde3.runde 
Camilla Colstrup38.6337.3935.51
Anna Hermann26.1223.2025.92
Lærke Aggesen23.7522.6223.30
Henriette Horn23.1619.1421.48
Anne Line Meldgaard20.2219.8822.55
Mille Tjerrild Jakobsen12.6319.5217.72
Sophie Kirchner18.9419.2714.86
Line Markussen13.0918.9319.17
Johanne Klindt16.7417.6515.62
Karoline Nissen15.8515.8610.54
lLine Kirchnerx15.7414.10
Amalie Ida Johannsen13.0914.83x
Hanne M. Johansen14.0913.8913.60
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 39.76 MEIER Karl -2007Haderslev IF  
2 33.21 GRAM Simon -2007Vidar  
3 29.63 HÅKONSSON Mikkel -2007Hammelev  
4 26.36 ANDREASSEN Sebastian -2007Vidar  
5 25.28 GRAM Villads -2007Vidar  
6 19.48 HERMANN Kasper -2008GIG  
 1.runde2.runde3.runde 
Karl Meier38.5039.5739.76
Simon Gram32.8532.1833.21
Mikkel Håkonsson29.0728.8529.63
Sebastian Andreassen24.9926.2026.36
Villads Gram18.0725.2825.26
Kasper Hermann14.4819.4817.95
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 28.42 HANSEN-HOBOLTH David -2006Haderslev IF  
2 26.12 FREDERIKSEN Viktor -2006Hammelev  
3 24.06 JEPSEN Jacob N. -2006Haderslev IF  
 1.runde2.runde3.runde 
David Hansen-Hobolth28.4226.7327.08
Viktor Frederiksen26.0122.0226.12
Jacob N. Jepsen21.5424.0623.06


Genereret af MARS version 2.0.0.380 onsdag den 8. juni 2016 klokken 21:30